fot. UM Warszawa

Na obietnicach się skończyło. Rzeszowski ratusz unieważnił przetarg na dostawę czterech totemów dla rowerzystów. Ofertę złożyła tylko firma z Warszawy, która znacząco przekraczała budżet władz Rzeszowa.

Przypomnijmy, że początkiem września Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na dostawę i montaż 4 totemów dla rowerzystów. Według zapowiedzi miały one stanąć w okolicach czterech mostów: Karpackiego, Zamkowego, Lwowskiego oraz Mazowieckiego. Teraz okazuje się, że wpłynęła tylko jedna oferta, a jej wysokość znacznie przewyższała budżet władz miasta na tą inwestycję. Oferta firmy „Yunex” Sp. z o.o. z Warszawy wynosiła 482 160,00 zł, a władze miasta chciały przeznaczyć na tę inwestycję równo 250 000,00 zł. W związku z tym unieważniono przetarg.

Totem to urządzenie mierzące prędkość rowerzystów, które jest przesyłane do sterownika sygnalizacji świetlnej. Sterownik analizuje te informacje i ustala, czy możliwy jest przejazd przez skrzyżowanie bez zatrzymania. Następnie sterownik zwrotnie przesyła tę informację do totemu z instrukcją dla rowerzysty. 

Źródło: UM Rzeszów

Poprzedni artykułKibice Resovii przed Urzędem Marszałkowskim. Co dalej z PCLA? [video]
Następny artykułUsłyszał zarzut zniszczenia samochodu metalowym prętem