Foto źr. KMP Rzeszów

Jak co roku w długi majowy weekend z powodu wzmożonego ruchu na drogowego, rozpoczęły się policyjne działania „Majowy Weekend 2022”. Dążąc do zapewnienia płynności ruchu i zmniejszenia liczby zdarzeń, na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. W tym roku policyjne działania potrwają do wtorku.

Dzisiaj rozpoczęły się policyjne działania w związku z długim majowym weekendem – okresem wypoczynku i zwiększonej liczby wyjazdów. W nadchodzących dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu, zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem, aby na drogach powiatu rzeszowskiego było spokojnie.

Zasadniczym celem policyjnych działań będzie zapewnienie optymalnej płynności ruchu, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz ograniczenie ich skutków. Na drogach pojawi się zwiększona liczba policjantów, którzy podejmą działania profilaktyczne i wzmożone działania nadzorczo-kontrolne. Do służby skierowani zostaną m. in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, w użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą na przypadki – blokowania skrzyżowań, nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu. Priorytetem będzie walka z nietrzeźwymi kierowcami i drogowymi piratami.

Policjanci będą reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami i urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów i motocyklistów.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta. Policyjne działania potrwają do wtorku – 4 maja.

W majowy weekend będą obowiązywały zakazy poruszania się po drogach pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

30 kwietnia i 2 maja br. w godz. 18.00 – 22.00
1 i 3 maja br. w godz. 8.00 – 22.00