Foto: policja.pl

Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Zatrzymany, korzystając z pozostawionych otwartych drzwi do pokoju hotelowego, wszedł do środka i zabrał dwa złote sygnety, smartwatcha, butelkę alkoholu, ładowarkę i niewielką kwotę pieniędzy. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a zatrzymanemu przedstawili zarzut kradzieży.

O kradzieży, do której doszło w jednym z rzeszowskich hoteli, policjantów zawiadomił pokrzywdzony. Nieznany sprawca, korzystając z pozostawionych niezamkniętych drzwi do pokoju hotelowego, wszedł do środka i zabrał dwa złote sygnety, smartwatcha, butelkę alkoholu, ładowarkę i niewielka kwotę pieniędzy. Łączna wartość strat to ponad 6,7 tys. złotych

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, a funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli ustalanie tożsamości sprawcy. Policjanci podejrzewali, że skradzione przedmioty mógł sprzedać w lombardzie. Sprawdzając lombardy, w jednym z nich, odnaleźli skradzione sygnety. Następnie ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci zatrzymali go w ubiegłą środę.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży. Potwierdził, że sygnety sprzedał w lombardzie, a smatrwatcha i ładowarkę przypadkowej osobie. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.