W związku z rosnącą liczbą zakażeń covid-19, rzeszowscy policjanci zwiększą liczbę kontroli w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego. Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz w komunikacji publicznej. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność, które służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Mimo zniesienia części ograniczeń, związanych z zagrożeniem epidemicznym, obowiązek zakrywania ust i nosa nadal dotyczy obszarów zamkniętych m. in. sklepów, galerii handlowych oraz środków komunikacji publicznej. Jednak wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. Ponieważ liczba zakażeń wzrasta, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole galerii handlowych, urzędów oraz środków komunikacji publicznej.

Przypominamy, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.