Stal Rzeszów wzmacnia się przed nowym sezonem w eWinner II lidze. Dziś 2-letni kontrakt z klubem podpisał były reprezentant Polski- Patryk Małecki.

Doświadczony piłkarz w poprzednim sezonie reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Z klubem tym rozstał się w konflikcie. W maju PZPN zawiesił Małeckiego za zachowanie po marcowym spotkaniu ze Stomilem Olsztyn. 32-latek miał naruszyć nietykalność cielesną II trenera i kierować pod jego adresem groźby. Komisja dyscyplinarna PZPN-u nałożyła na niego także karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

Małecki znany jest ze swojej wybuchowej postawy. Często przekonywali się o tym piłkarze przeciwnych drużyn, dziennikarze, a w Zagłębiu również współpracownicy.

Patryk Małecki przygodę z piłką nożną rozpoczął w Wigrach Suwałki, skąd jako trzynastolatek przeniósł się do Wisły Kraków. W „Białej Gwieździe” zadebiutował w 2006 roku i reprezentował jej barwy łącznie przez niemal 10 sezonów –  w 271 rozegranych meczach zdobył 44 gole. Nowy zawodnik Stali bronił również barw tureckiego Eskişehirspor Kulübü, słowackiego Spartaka Trnava, Pogoni Szczecin i Zagłębia Sosnowiec. Małecki ma na swoim koncie również osiem występów i dwa gole w reprezentacji Polski.

– Patryk ma bardzo duże doświadczenie z gry w wyższych ligach, w europejskich pucharach oraz w reprezentacji Polski. Po nim widać, że w każdym meczu oddaje za swoją drużynę serce i nie inaczej będzie w Stali. Tego typu zawodników potrzebujemy, by z jakością, przekonaniem i zaangażowaniem stanowili o sile zespołu w kluczowych momentach całego sezonu – powiedział Jarosław Fojut, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.