fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Dziś przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie miało miejsce przekazanie nowych ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Poprzedziło je spotkanie z mediami, w którym wzięli udział: wojewoda Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski.

Jak poinformowano z budżetu wojewody podkarpackiego dofinansowano zakup dwóch ambulansów oraz sprzętu medycznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 na łączną kwotę 920 tys. zł, z czego na dofinansowanie zakupu dwóch ambulansów wraz z wyposażeniem przekazano łącznie prawie 740 tys. zł, natomiast na dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu tj. 2 sztuk defibrylatorów oraz respiratora na wyposażenie ambulansów – 181 tys. zł.

Wsparcia udzieliło także miasto Rzeszów przekazując 250 tys. zł na zakup trzeciego ambulansu sanitarnego.

Nowoczesne, sprawne ambulanse pozwalają zespołom ratownictwa medycznego na szybkie dotarcie do pacjentów potrzebujących pomocy, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego i niezawodnego taboru, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt służący do ratowania ludzkiego życia. Średnia wieku pojazdów działających w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie podkarpackim wynosi 3 lata. Na przestrzeni ostatnich kilku lat odświeżenie floty ambulansów możliwe było dzięki m.in. cyklicznemu angażowaniu środków finansowych z budżetu wojewody, uruchomienia przez Ministerstwo Zdrowia „Programu wymiany ambulansów” oraz zakupu przez samorząd województwa podkarpackiego w 2020 roku 10 nowych karetek, który zrealizowano dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Poprzedni artykułMrija uziemiona w Jasionce. Doszło do awarii przy lądowaniu
Następny artykułTrwają rozmowy nad stworzeniem drogi rowerowej Rzeszów-Łańcut