25-27 czerwca – to właśnie w tych dniach w Rzeszowie odbędzie się największy festiwal kulturalny na Podkarpaciu. ESK to Koncert Główny, w tym roku w Parku Sybiraków, z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (25 czerwca), ale i kilkadziesiąt innych wydarzeń kulturalnych w Klubie Festiwalowym na Bulwarach i innych rejonach miasta.

Atrakcje dla melomanów, miłośników oglądania i tworzenia fotografii, tańca, fanów gry na niecodziennych instrumentach, teatru, czy poznawania kuchni z różnych zakątków świata – to wszystko czeka na uczestników Europejskiego Stadionu Kultury 2021. Gwiazdy Koncertu Głównego ogłoszono podczas konferencji w Warszawie 12 maja. Teraz Estrada Rzeszowska prezentuje pełny i bardzo bogaty program trzydniowej imprezy.

Koncert Główny ESK 25 czerwca

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury będzie miał nową lokalizację – Park Sybiraków, ale niezmienną formułę. Otworzy go muzyczne show w wykonaniu Roxie Węgiel, dalej usłyszymy tzw. kolektywy, czyli duety gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Tym razem wystąpią Sylwia Grzeszczak i Jamala, Margaret i Kalush, Grubson i Dakhabrakha oraz Krzysztof Zalewski z Nizkiz. Finałem wydarzenia będzie koncert projektu Anawa 2020 – VooVoo, Zalewski, Kasai, Spięty.

Europejski Stadion Kultury 2021: Program festiwalu

Na stronie http://stadionkultury.pl/program/ opublikowano już pełny program festiwalu. Nie zabraknie atrakcji z różnych dziedzin kultury – od muzycznych, przez taneczne, po teatralne.

Atrakcje muzyczne – koncerty na ESK

Miłośnikom atrakcji muzycznych można polecić trzy koncerty:

  • Art Celebration: classic edition – Atom String Quartet, Paweł Gusnar oraz Warsaw Saxophone Orchestra,
  • Funk Electro – DJ KLOCEK i Szałowy Piotrek, Tvorchi (UA), Łąki Łan,
  • Bojkowski Bieszczad Głosem i Obrazem Malowany (Wernyhora).
Poprzedni artykułZnamy oficjalne wyniki głosowania w Rzeszowie. Fijołek wygrywa
Następny artykułAutomatyka zarobki – ile zarabia mechanik automatyki przemysłowej?