W zeszły weekend, podczas zorganizowanego w USA zlotu Daytona Bike Week, zbudowany przez polską firmę Game Over Cycles motocykl New Jork-Rzeszów 2 zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Chopper/Bobber” w konkursie Bike Show Mafia. Konkurs odbył się na Florydzie w ramach Daytona Bike Week 2023, jednej z największych imprez motocyklowych na świecie, w której co roku bierze udział około 500 000 osób. Maszyna z Polski zdobyła na zlocie jeszcze jedną nagrodę. W kolejnym konkursie, Rat’s Hole Custom Bike Show, ten sam motocykl zajął trzecie miejsce w kategorii „Over 1000 cc Custom” (custom o pojemności silnika powyżej 1000 cm³). Rat’s Hole to bardzo prestiżowy i najdłużej (od 1952 r.). organizowany konkurs motocykli customowych na świecie. Motocykl New Jork-Rzeszów 2 to zmodyfikowany Harley-Davidson Street Bob. Pojazd jest ozdobiony imponującymi złotymi i mosiężnymi elementami. Konstrukcja zawiera wiele ręcznie wykonanych elementów. Pojazd posiada również niestandardowe skórzane siedzenie oraz malowanie wykonane techniką pinstripingu. Maszyna jest siostrzanym motocyklem pojazdu o nazwie New York – Rzeszów.


NY-RZ bike, jak skrótowo nazywają go twórcy, to z kolei customowy Harley-Davidson inspirowany Nowym Jorkiem oraz Rzeszowem. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta. Architektoniczne elementy motocykla nie tylko tworzą jego ornamentykę, ale są także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. Główne elementy konstrukcji zawierające architekturę danego miasta to np. koła z wygrawerowanymi budynkami Manhattanu, rura wydechowa w kształcie słynnego budynku Chryslera, pług przedni w kształcie ruin starego World Trade Center z napisem „9/11 Never Forget” czy oparcie siedzenia w formie mostu im. Tadeusza Mazowieckiego – największego mostu w Rzeszowie.


Motocykl New York-Rzeszów również był nagradzany na Daytona Bike Week. W 2020 roku maszyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Over 1000 cc Custom” w najbardziej prestiżowym konkursie imprezy, czyli Rat’s Hole Custom Bike Show. Film o kulisach powstania tej wyjątkowej maszyny można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/ONUr1Ki1rsU


Udział w Daytona Bike Week to kolejny etap realizacji planów Game Over Cycles związanych z rozwijaniem działalności na amerykańskim rynku. W lutym bieżącego roku firma otworzyła swój amerykański sklep z odzieżą ( www.usa.gocwear.com/ ). Firma planuje również uruchomić siedzibę w Ameryce, a jeszcze w tym roku ujawnić nowy, duży projekt realizowany w Stanach Zjednoczonych.

Poprzedni artykułŹle się poczuł i stracił przytomność. Szybka pomoc uratowała mu życie
Następny artykułZ Jasionki do Czarnogóry. Ruszają loty czarterowe