Nowy most na Przyrwie w ciągu ulicy Siemieńskiego, fot. B. Gubernat/Urząd Miasta Rzeszowa

W czwartek zostanie otwarty dla ruchu nowy most na Przyrwie w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa jest szersza – ma trzy pasy ruchu.

Budowa nowego mostu to część przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ul. gen. Maczka a rejonem biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Inwestycja zakłada m.in. poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego. Z tego względu trzeba było wybudować także nowy most na rzece Przyrwa. Stary był zbyt wąski, aby zmieścić na nim dodatkowy, trzeci pas.

Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ul. gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

– Cieszę się, że prace w tym rejonie postępują bez zakłóceń. Chcemy je zakończyć jak najszybciej, aby usprawnić ruch w tej okolicy. Otwarcie nowego mostu to zakończenie ważnego etapu inwestycji. Dzięki niemu mieszkańcom osiedla 1000-lecia będzie łatwiej dojechać do domów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Budowa będzie kontynuowana natomiast na pozostałym odcinku, od ul. Kosynierów, po wiadukt kolejowy w rejonie ul. Batorego, stąd przez ul. Styki i Śniadeckich w rejon ZUS, gdzie powstanie rondo. Cały układ drogowy na tym odcinku ma powstać do jesieni przyszłego roku. Koszt inwestycji to około 50 mln zł.