Drugą konferencją prasową Marcina Warchoła było wystąpienie na osiedlu Pogwizdów Nowy przy tamtejszej remizie OSP. Kandydat poruszył kwestię sprzedaży działek w okolicach Mrowle Łąki, przez miasto Głogów, oraz plan rozwoju dla osiedla Pogwizdów Nowy.

Marcin Warchoł podczas drugiej konferencji prasowej tego dnia na osiedlu Pogwizdów Nowy poruszył plan rozwoju tego miejsca, oraz kwestie działek w okolicy Mrowle Łąki, które zostały wystawione na sprzedaż przez miasto Głogów.

W obronie mienia

„W pierwszej kolejności chciałbym opowiedzieć o ochronie mienia Rzeszowa”- zaczął Marcin Warchoł odwołując się do uchwały Rady Miasta Głogowa dotyczącej sprzedaży działek. Według niego jest to strata terenów rekreacyjnych przez mieszkańców Rzeszowa. W związku z tą sytuacją zaapelował do wojewody Ewy Leniart, komisarza Bajdaka i burmistrza Głogowa, Pawła Baja, o spisanie porozumienia aby działki zostały przekazane Rzeszowowi. Zaprezentował również inne rozwiązania aby mieszkańcy nie stracili terenów zielonych.

„Do końca tygodnia proszę i apeluję do Pani wojewody i Pana komisarza Bajdaka o podjęcie działań, o których wspomniałem. Są to trzy rodzaje działań. Podpisanie porozumienia międzygminnego. Po drugie wystąpienie do premiera, poprzez ministra spraw wewnętrznych i administracji o przyznanie tych działek na rzeczy Rzeszowa. Po trzecie zaskarżenie uchwały Rady Miasta Głogowa”

Jeśli żadne działania przez osoby wymienione nie zostaną podjęte, Marcin Warchoł zapowiedział iż będzie prosić o spotkanie.

„Gdy zostanę Prezydentem będę bał o każdy metr kwadratowy naszego miasta. Nie pozwolę na sprzedaż tego majątku”– zakończył temat sprzedaży działek

Moje osiedla Pogwizdów Nowy

Kandydat zaprezentował program rozwoju dla osiedla Pogwizdów Nowy którego punkty są następujące:

1. Obszar sportowo-rekreacyjny oraz miejsca wypoczynku dla mieszkańców;

2. Budowy nowej siedziby przedszkola, placu zabaw i boiska szkolnego;

3. Budowa Domu Kultury na terenie osiedla;

4. Montaż progów zwalniających w okolicy szkoły, przy ul. Wójcika i ul. Łąkowej;

5. Budowa ul. Chmajówka oraz remont ul. Łąkowej i ul. Pogwizdowskiej wraz z oświetleniem.

Poprzedni artykułHotel Bristol w Rzeszowie – historia i współcześnie
Następny artykułZaginął Marek Wrona z Rzeszowa. Trwają jego poszukiwania