Wczoraj do Rzeszowa przybył lider Fortuna 1 ligi- Widzew Łódź co sprawiło, że na trybunach pojawiło się sporo kibiców. Nie było jednak fanatyków drużyny gości, którzy po derbach Łodzi otrzymali od PZPN zakaz wyjazdów na dwa mecze.

Lepiej mecz rozpoczął Widzew, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. W 30 minucie Resovia miała rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Rafał Mikulec centrował piłkę w pole karne, a Aleksander Komor głową trafił do bramki wyprzedzając źle wychodzącego do piłki Jakuba Wrąbla.

W 77 minucie powinno być 2:0. Kontrę Antonika zamykał Rostkowski ale z bliskiej odległości przeniósł piłkę ponad pustą bramką. Widzew próbował wyrównać ale akcje łodzian kończyły się wrzutkami wybijanymi przez rosłych obrońców z Rzeszowa.

Resovia: 1. Branislav Pindroch – 23. Bojan Gvozdenović, 24. Aleksander Komor, 5. Dawid Kubowicz, 17. Radosław Adamski (74, 97. Michał Rostkowski) – 19. Daniel Pietraszkiewicz, 16. Josip Šoljić (46, 20. Oliver Podhorin), 4. Rafał Mikulec, 7. Marek Mróz (89, 10. Maksymilian Hebel), 42. Bartłomiej Eizenchart – 77. Sebastian Strózik (74, 98. Kamil Antonik).

Widzew: 44. Jakub Wrąbel – 95. Patryk Stępiński (84, 8. Paweł Tomczyk), 5. Tomasz Dejewski, 27. Daniel Tanżyna – 23. Paweł Zieliński, 25. Marek Hanousek, 22. Dominik Kun (87, 19. Patryk Mucha), 16. Karol Danielak (66, 30. Kacper Karasek), 7. Mateusz Michalski, 92. Fábio Nunes – 17. Bartosz Guzdek (66, 43. Mattia Montini).

żółte kartki: Šoljić, Mikulec – Tanżyna.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).