Fot. źr. Juwenalia Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia wracają po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. 6-7 maja 2022 roku na miasteczku przy Politechnice Rzeszowskiej znów zabrzmi dobra muzyka.

Rzeszowskie Juwenalia to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku akademickim. Samorząd Studencki, nieprzerwanie od 1993 roku tworzy niezapomniane wydarzenia, które przyciągało i nadal przyciąga rzesze młodych osób, jednocześnie dbając o to, aby klimat towarzyszący imprezom studenckim był wyjątkowy.

Tegoroczne Rzeszowskie Juwenalia odbędą się w dniach 6-7 maja, tj. piątek, sobota na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Rozpoczną się na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się tradycyjna uroczystość przekazania symbolicznych kluczy do bram miasta przez władze samorządowe. Następnie studenci, w barwnym korowodzie przejdą ulicami na miasteczko Politechniki Rzeszowskiej, na którym rozpoczną się 27. Rzeszowskie Juwenalia.

Jak informuje Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, na chwilę obecną zaplanowano występ czterech zespołów, a są to: Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad i KęKę. Oprócz muzycznych atrakcji na imprezowiczów będzie czekać, wesołe miasteczko oraz strefa gastronomiczna, a także bungee.

W tym roku wstęp na imprezę będzie płatny. Osoby posiadające ważną legitymację studencką lub uczniowską za bilet jednorazowy zapłacą 20 zł, natomiast karnet 30 zł. Osoby nie będące uczniami ani studentami zapłacą nieco wyższą kwotę, za bilet jednorazowy 40 zł, a karnet 60 zł.

Poprzedni artykułKolejny ogród kieszonkowy, tym razem przy al. Sikorskiego
Następny artykułW Rzeszowie syreny nie zostaną jutro uruchomione