Wiata przystankowa- fot. UM Rzeszów/Grzegorz Bukała

ML SYSTEM wspólnie z Gminą Miasto Rzeszów będzie promował fotowoltaiczne rozwiązania małej architektury dla nowoczesnych miast podczas targów Smart City Expo, które odbędą się w dniach 21-22 października 2021 r. w Warszawie. „Gwiazdą” na stoisku ML SYSTEM będzie inteligentna, fotowoltaiczna wiata przystankowa „Lisa-Kuli 01” z Rzeszowa.

Pomysł wspólnej promocji na targach powstał podczas uroczystego otwarcia i przekazania inteligentnej wiaty przystankowej na rzecz Gminy Miasto Rzeszów w dniu 30.09.2021 r. Była to nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, w którym Rzeszów otrzymał tytuł „Energetyczny Innowator Roku”. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie fotowoltaiczną wiatą przystankową, Prezydent Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek zdecydował o użyczeniu wiaty i przeniesieniu jej na czas targów na stoisko ML SYSTEM.

– Jesteśmy dumni, że właśnie w Rzeszowie przy jednej z głównych ulic w centrum miasta stoi jedyna na świecie tak nowoczesna fotowoltaiczna wiata przystankowa. Z uwagi na to, że na jednej z szyb znajduje się duży herb Rzeszowa oraz logo ZTM Rzeszów, a przystanek na wielu osobach robi ogromne wrażenie, dzięki obecności na targach chcemy pokazać go szerokiej publiczności – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

W wiacie przystankowej zintegrowanych jest wiele użytecznych funkcji wykorzystujących najnowsze technologie, a wpływających na komfort pasażerów. Są to m.in.: 

  • funkcja ogrzewania przestrzeni wewnętrznej wiaty oraz ławka z funkcją grzania,
  • wyświetlacz zmiennej treści zintegrowany z szybą wiaty, na którym w sposób dynamiczny prezentowane są rozkłady jazdy,
  • ładowanie urządzeń mobilnych w sposób indukcyjny (bezprzewodowy) i przewodowy (USB),
  • dostęp do sieci WiFi dla pasażerów,
  • przestrzeń na defibrylator zintegrowana z przystankiem – szuflada pod ławką,
  • graficzna instrukcja udzielania pierwszej pomocy – nadruk ceramiczny pod ławką.

– Bardzo nas ucieszyła chęć współpracy Gminy Miasto Rzeszów w ramach naszego stoiska targowego. Zależy nam, aby również wszyscy uczestnicy tych targów zarówno z Polski jak i z zagranicy mieli możliwość poznania wszystkich jego zalet – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML SYSTEM.

Przystanek zostanie zdemontowany w piątek i wróci do Rzeszowa po ok. 10 dniach, po zakończeniu targów. W tym czasie zostanie tu postawiony przystanek zastępczy.