Dworzec autobusowy PKS od wielu lat odstraszał i był wstydliwym, choć centralnym punktem na mapie stolicy Podkarpacia. Zaniedbany obiekt ma zostać zmodernizowany za ok. 250 mln zł. Dziś w Hotelu Ambasadorskim zorganizowana została prezentacja koncepcji nowego dworca PKS w Rzeszowie.

Piotr Klimczak, prezes PKS w Rzeszowie przybliżył zgromadzonym historię starań o rewitalizację tego terenu zaczynając od uporządkowania spraw własnościowych.


W roku 2021 władzom rzeszowskiego PKS po wielu latach starań udało się pozyskać sąsiednie działki, co otworzyło nowe możliwości zagospodarowania całego terenu i stworzenia nowoczesnego, wielofunkcyjnego zespołu usługowego, którego centralną częścią byłby nowy dworzec autobusowy integrujący komunikację miejską (MPK) i przewoźników zewnętrznych. Przygotowanie założeń programowych powierzono MWM.

Koncepcję zaprezentował odpowiedzialny za nią architekt Maciej Łobos z MWM Architekci. Podczas prezentacji zwracał uwagę na potrzebę zdefiniowania tego jak Rzeszów ma się zmieniać przez najbliższe lata.

Prezentacja i dyskusja od 7 minuty: