Od piątku w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego rywalizować będzie ponad 1000 zawodników z kat. U18 i U20, którzy reprezentują przeszło 220 klubów lekkoatletycznych z całego kraju. Na starcie nie zabraknie wschodzących gwiazd. Ostatnie tygodnie przyniosły wiele rekordowych wyników. Młodzi adepci Królowej Sportu niejednokrotnie bili rekordy kraju. Świetnie spisują się m.in. sprinter Marek Zakrzewski (AML Słupsk), średniodystansowiec Kacper Lewalski (AZS UWM Olsztyn), czy tyczkarz Michał Gawenda (Skra Warszawa). W gronie pań znakomitą formą imponuje juniorka młodsza Martyna Seń (Agros Zamość). Na bieżni świetnie spisuje się też inna sprinterka Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa).

Trzydniowe mistrzostwa Polski będą pierwszą tak dużą imprezą przeprowadzoną w oddanej do użytku pod koniec zeszłego roku nowoczesnej hali lekkoatletycznej, która należy do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy kilka mityngów o zasięgu lokalnym i krajowym. Sprawdziliśmy szereg rozwiązań i myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw. Muszę podkreślić, że to największe wyzwanie organizacyjne we współczesnej historii rzeszowskiej lekkoatletyki. Ostatni raz mistrzostwa juniorów, oczywiście wtedy na stadionie, gościliśmy w naszym mieście w 1985 roku – mówi prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Michał Tittinger.

Transmisje z Rzeszowa będzie można śledzić w telewizji internetowej KP Sport. Wyniki na żywo dostępne będą także na stronach internetowych Domtel-Sport. Relacje w social-mediach planują PZLA oraz lokalny komitet organizacyjny.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2022 odbędą się w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego od 11 do 13 lutego. 

Poprzedni artykuł„Przystanki na żądanie” od 1 marca br. w Rzeszowie
Następny artykułHalowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w LA w Rzeszowie [TRANSMISJA]