Zbliżająca się niedziela w Rzeszowie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na rzeszowskim rynku ma się odbyć feta z okazji awansu Stali Rzeszów. W tym samym czasie w pobliżu ma się odbyć także manifestacja kibiców Resovii. Policja organizuje posiłki. Czy uda się zapewnić bezpieczeństwo?

Stal Rzeszów o godz. 12.30 podejmować będzie na własnym boisku rezerwy Lecha Poznań. Po spotkaniu piłkarze i kibice mają się udać na rynek, by świętować awans do I ligi. Stowarzyszenie Kibiców Stali „Rzeszowska Elita” zgłosiło tam zgromadzenie pod nazwą „świętowanie awansu do Fortuna I Ligi Stali Rzeszów przez mieszkańców Rzeszowa”. Liczba uczestników przewidywana jest na 1500-2000 osób.

Tuż obok przy placu Cichociemnych od godz. 14.30 do godz. 20 ma się odbyć „pikieta kibiców RESOVII przeciwko wojnie na Ukrainie”. Stowarzyszenie Kibiców Resovii Rzeszów przewiduje 2500 uczestników zgromadzenia. Część kibiców Resovii wybiera się jutro na mecz do Opola, ale po powrocie z tego wyjazdu planuje dołączyć do organizowanego zgromadzenia.

Stowarzyszenie Kibiców Resovii Rzeszów organizuje również o godzinie 20 na rynku kolejne zgromadzenie pod nazwą „Rzeszowska pikieta przeciwko trwającej wojnie w Ukrainie + zbiórka żywność”. Liczba uczestników oszacowana jest na 3000.

Pojawia się pytanie jak policja poradzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa i nie doprowadzeniem do spotkania fanów zwaśnionych drużyn. W maju 2018 roku doszło do słynnej bójki grupy kibiców Resovii i Stali Rzeszów.