Ostatni mecz Stali Rzeszów w II lidze został uwieczniony miłym akcentem. W pierwszym składzie przeciwko walczącym o baraże rezerwom Lecha Poznań wyszedł kończący karierę 39-letni Sławomir Szeliga. Zasłużony dla klubu zawodnik zszedł już w pierwszej minucie żegnany przez szpaler złożony z obu zespołów.

Rezerwy Lecha Poznań wyszły na prowadzenie w 23 minucie. Piotr Głowacki popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki z bocznego sektora boiska. Sytuację wykorzystał pressujący go Tymoteusz Klupś, zagrywając wzdłuż bramki. Podanie na bramkę zamienił Spławski. Goście nie cieszyli się długo z prowadzenia. Po trzech minutach był już remis po golu głową Prokicia.

Końcówka połowy należała do Stali, która stworzyła sobie przynajmniej dwie sytuacje po których powinny paść bramki. Dobrze jednak w bramce Kolejorza spisywał się Mleczko.

Po przerwie gospodarze starali się kontrolować grę, ale zdeterminowani młodzi lechici dążyli do zdobycia bramki. W 57 minucie Spławski posłał piłkę na wolne pole do Wilaka, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.

Gospodarze znów doprowadzili do remisu. W 77 minucie Palacz sfaulował w polu karnym zawodnika z Rzeszowa i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastego metra uderzył Piotr Głowacki i nie pomylił się.

Lechici również stanęli przed szansą na zdobycie bramki z rzutu karnego po tym jak przed bramką Stali faulowany był Spławski. Do piłki podszedł Tymoteusz Klupś, ale jego intencje wyczuł Wiktor Kaczorowski.

W doliczonym czasie gry świetną okazję zmarnował jeszcze Pacławski i w ten sposób Lech II Poznań zakończył tegoroczne zmagania pozbawiając się szans gry w barażach o 1 ligę.

W zupełnie innych nastrojach byli natomiast piłkarze i kibice Stali Rzeszów świętując awans na drugi szczebel rozgrywkowy.

Stal Rzeszów 2-2 Lech II Poznań
Andreja Prokić 26, Piotr Głowacki 78 (k) – Łukasz Spławski 23, Filip Wilak 57

Stal: 39. Wiktor Kaczorowski – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 23. Krystian Wrona, 37. Piotr Głowacki – 21. Sławomir Szeliga (3, 20. Kacper Piątek; 73, 17. Kacper Sadłocha), 7. Krzysztof Danielewicz, 68. Bartosz Wolski (73, 22. Jakub Szczypek) – 69. Damian Michalik, 19. Patryk Małecki, 11. Andreja Prokić (82, 82. Igor Ławrynowicz).

Lech II: 1. Miłosz Mleczko – 22. Jakub Zagórski, 2. Maksymilian Pingot, 3. Jakub Niewiadomski – 13. Igor Kornobis (46, 14. Karol Fietz), 21. Patryk Gogół (60, 15. Siergiej Kriwiec), 8. Łukasz Norkowski, 7. Tymoteusz Klupś, 23. Jakub Antczak (46, 11. Filip Wilak), 17. Krystian Palacz (85, 19. Norbert Pacławski) – 9. Łukasz Spławski.