Źr. Screen Polsat Sport

Nie udała się kolejna wyprawa Resovii po punkty. Podobnie jak w Pruszkowie obrona przyjezdnych zachowała czujność tylko w pierwszej połowie. Po przerwie gospodarze wykorzystali proste błędy przeciwników odnosząc przekonujące zwycięstwo.

Za tydzień w poniedziałek 7 sierpnia Resoviacy podejmą u siebie Podbeskidzie, które w sobotę zremisowało 1:1 ze Zniczem Pruszków. Dla rzeszowian będzie to okazja do odbicia się od dna tabeli, gdzie tkwią od zeszłego tygodnia. Na czele znajduje się niezwykle bramkostrzelna Odra Opole, która w dwóch meczach z drużynami ze stolicy Podkarpacia zdobyła aż osiem bramek.

30 lipca 2023, 15:00 – Opole (Stadion Miejski Odra)
Odra Opole 3-0 Resovia
Dawid Czapliński 53, Maciej Makuszewski 80, Borja Galán 90

Odra: 30. Artur Haluch – 22. Mateusz Spychała, 27. Mateusz Kamiński, 2. Piotr Żemło, 24. Jakub Szrek – 10. Maciej Makuszewski (85, 9. Tomáš Mikinič), 8. Wojciech Kamiński (77, 16. Maciej Urbańczyk), 5. Rafał Niziołek, 77. Borja Galán, 25. Jakub Antczak – 11. Dawid Czapliński (77, 18. Michał Bednarski).

Resovia: 13. Michał Gliwa – 90. Wołodymyr Zastawnyj, 28. Kornel Osyra, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski (46, 2. Mateusz Bondarenko) – 8. Dawid Pieniążek (61, 20. Radosław Bąk), 4. Rafał Mikulec, 99. Radosław Kanach, 10. Adrian Łyszczarz, 11. Kamil Mazek (71, 14. Marcin Urynowicz) – 9. Maciej Górski.

żółte kartki: M.Kamiński, Spychała, Makuszewski, Szrek – Osyra, Mikulec, Górski, Łyszczarz, Mazek, Bondarenko.
czerwona kartka: Kornel Osyra (55. minuta, Resovia, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).