Fot. źr. UM Rzeszów

Inwestycja ma na celu poszerzenie ponad trzykilometrowego odcinka drogi, od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ. Wartość przedsięwzięcia to 40,5 mln zł.

To będzie bardzo ważna dla Rzeszowa inwestycja. Dzięki niej nasze miasto zyska jeszcze lepszy i bardziej komfortowy dojazd czteropasmową drogą do autostrady A4, do węzła Rzeszów Północ – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

We wtorek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na realizację całej inwestycji drogowej – przebudowy prawie trzykilometrowego odcinka drogi, od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ. Inwestycję wartą 40,5 mln zł zrealizuje Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Miasto Rzeszów wsparło tę inwestycję kwotą ponad 12 mln zł – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Przebudową drogi i m.in. poszerzeniem jej o dodatkowe pasy ruchu, chodnik, ścieżkę rowerową zajmie się wybrana w przetargu firma Strabag. Prace mają rozpocząć się już tej wiosny.

Prezydent Rzeszowa we wtorek zapowiedział także realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej.

– Lada dzień ogłosimy przetarg na wybór firmy, która przebuduje odcinek ulicy Warszawskiej, od skrzyżowania z ul. Myśliwską w kierunku północnym. Będzie to odcinek o długości prawie kilometra. Istniejąca droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, powstanie m.in. także chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa – poinformował Konrad Fijołek.

Realizacja obydwu drogowych projektów, czyli tego, który starostwo powiatowe wykonuje m.in. wspólnie z Rzeszowem jak i drugiego, który miasto wykona samodzielnie spowoduje, że jadąc ulicą Warszawską od centrum Rzeszowa do węzła A4 Rzeszów Północ kierowcy będą mogli na całym odcinku korzystać z komfortowej drogi o czterech pasach ruchu.