Policjanci z komendy miejskiej, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zabezpieczyli ponad 100 sztuk odzieży z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi, znanych światowych marek. Obywatel Bułgarii, sprzedawał towar na bazarku, za bardzo niską cenę. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy, uzyskali informację o mężczyźnie, który na bazarze przy ul. Dworaka, najprawdopodobniej sprzedaje podrobioną odzież. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i od razu zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Sprzedawał je 31-letni obywatel Bułgarii.

Policjanci zabezpieczyli m.in. koszulki, bluzy, czapki i kominy w ilości 104 sztuk. Wyroby były oznaczone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W najbliższym czasie, funkcjonariusze skontaktują się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjmą wnioski o ściganie. Oszacują również straty, powstałe w wyniku przestępczego procederu.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, 31-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Poprzedni artykułZderzenie autobusu i dwóch osobówek na Lwowskiej
Następny artykułOdnowiona Hala Targowa i tereny wokół. Wiemy, jak będą wyglądać