Po zwycięstwie z wiceliderem rozgrywek aspirująca do awansu do Ekstraligi Kobiet Resovia podejmowała w sobotę szóstą w tabeli Polonię Środę Wielkopolską. Pasy od 40 min. grały w 10-tkę i bezbramkowo zremisowały z drużyną z Wielkopolski.

Tak mecz relacjonuje klubowa strona:

Jeżeli nie możesz wygrać, nie przegraj! Bez bramek, bez klarownych okazji, ale za to z wielkim 𝗰𝗵𝗮𝗥𝗥𝗮𝗸𝘁𝗲𝗿𝗲𝗺. Resovia remisuje u siebie w meczu 13 kolejki I ligi kobiet.
Przyjezdne nie potrafiły wykorzystać przewagi jaką uzyskały w 40 minucie spotkania. Po dwóch żółtych kartkach boisko opuściła Gajdur, ale Resovia w defensywie spisała się 𝗻𝗮 𝗺𝗲𝗱𝗮𝗹 i zanotowała kolejny mecz 𝗯𝗲𝘇 𝘂𝘁𝗿𝗮𝘁𝘆 𝗯𝗿𝗮𝗺𝗸𝗶. Biało- czerwone do końca walczyły o pełną pulę punktów jednak końcowy rezultat należy przyjąć z pokorą.


𝐒𝐤𝗹𝗮𝗱: Barszcz- Puzio, Gajdur, Strasińska (68′ Misiak), Gołojuch, Florek, Mikrut (46’ Dańko), Czyż, Kurasz, Litwin


Spotkanie dla klubowej strony skomentował trener Paweł Szurgociński:
-Trenerze, mecz pełen fizycznej walki, bez klarownych okazji po obu stronach. Po świetnym otwarciu rundy spodziewaliście się chyba nieco innego obrazu gry?
Spodziewaliśmy zupełnie innej gry, przeciwnik nam to skutecznie uniemożliwił w pierwszych 30 minutach, a po czerwonej kartce i grze w „10” ciężko było nam skutecznie atakować.
-To spotkanie należy traktować w kategoriach straty dwóch punktów czy jednak zyskaliście jeden cenny?
Zdobyliśmy jeden punkt i z przebiegu spotkania na niego zasłużyliśmy w pełni, świetnie grając w obronie. Przed meczem odpowiedziałbym zupełnie inaczej…
-Sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej interesująca, za tydzień ruszacie do Wodzisławia, jakie nastroje panują w szatni przed tym spotkaniem?
Ja nie patrzę w tabele pod kątem przygotowania do meczu i zespół również jest tego świadomy. Każdy mecz w tym sezonie jest na swój sposób trudny. Po dzisiejszym spotkaniu chcemy wrócić do tworzenia okazji i skutecznie atakować, nie zapominając o grze w obronie. Wiem, że zawodniczki są podrażnione brakiem wygranej, dlatego w Wodzisławiu spodziewam się bardzo dobrego meczu w ich wykonaniu!

Resovia następny mecz rozegra 11.03 o godz. 14:00 na wyjeździe z 𝗦𝗪𝗗 Wodzisław Śląski.

Poprzedni artykułOddano hołd płk. Leopoldowi Lisie-Kuli
Następny artykułNiebawem w Rzeszowie ruszy budowa Wisłokostrady