zdjęcie z miejsca budowy przedłużenia ulicy Wołyńskiej w kierunku ulicy Słoneczny Stok, fot.Grzegorz Bukała,Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa przedłużenia ulicy Wołyńskiej w kierunku ulicy Słoneczny Stok rozpoczęta. Firma Strabag, która zrealizuje to zadanie weszła już na plac budowy. Do jesieni przyszłego roku powstanie łącznik, który ułatwi dojazd do osiedla im. Franciszka Kotuli. 

Osiedle im. Franciszka Kotuli jest jednym z najszybciej rozwijających się w Rzeszowie. Rosnąca liczba mieszkańców przekłada się na coraz większe natężenie ruchu w tym rejonie. Dlatego władze miasta przygotowują i realizują równolegle kilka inwestycji drogowych, które mają pomóc kierowcom w sprawnym poruszaniu się między osiedlem, a centrum Rzeszowa. Najnowszą, która właśnie się rozpoczyna, jest budowa połączenia ulicy Wołyńskiej z ulicą Słoneczny Stok.

– Mamy kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców, następna ważna inwestycja drogowa rusza w mieście. W tym rejonie budownictwo mieszkaniowe idzie intensywnie naprzód, a co się z tym wiąże, potrzeby komunikacyjne są coraz większe. Nowa droga obsłuży okoliczne budynki, przy okazji rozładowując nieco ruch w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny.  Będzie dzięki niej wygodniej, ale także bezpieczniej, bo wybudujemy ją z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przyszła droga ma mieć 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Częścią tego zadania będzie budowa chodników oraz ścieżki rowerowej. Zostanie też zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny. Zadanie będzie kosztować ponad 14,5 mln zł i zrealizuje je firma Strabag.

Pierwszy etap rozpoczętej dzisiaj inwestycji obejmuje budowę odcinka ul. Wołyńskiej (0,4 km) oraz budowę ul. Słoneczny Stok (0,3 km) o łącznej długości 0,7 km, w tym:

  • budowę jezdni o szer. 7 m,
  • budowę chodników o zmiennej szerokości 1,5 -2,0 m,
  • budowę ścieżki rowerowej o szer. 2,5 m,
  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • budowę oświetlenia ulicznego,
  • przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej,
  • budowa kanału technologicznego.

Ponadto w ramach I etapu również zostanie wykonana kanalizacja deszczowa obejmująca roboty budowlane na pozostałych odcinkach dróg w ramach Etapu II tj. na ul. Wołyńskiej  oraz ul. Potokowej wraz z budową zbiornika retencyjnego na ul. Potokowej. Dodatkowo na ul. Potokowej zostanie również przebudowana istniejąca infrastruktura techniczna. Dokumentacja jest gotowa dla dwóch etapów i obejmuje w sumie budowę kontynuacji ul. Wołyńskiej do ul. Potokowej o łącznej długości 940 m, budowę ul. Słoneczny Stok o długości 295 m oraz budowę ul. Potokowej o długości 343 m.

Poprzedni artykułNiebawem II Turniej Strzelecki im. mjr. Józefa Rzepki
Następny artykułDwa wypadki w Rzeszowie. Dwie piesze ranne