fot. Ochotnicza Straż Pożarna Rudna Mała

Do niebezpiecznego wypadku doszło dziś w Rudnej Małej. Niedaleko drogi serwisowej przy autostradzie A4 samochód osobowy wpadł do rowu. Dwie osoby poruszające się tym pojazdem trafiły do szpitala. Na uwagę zasługuje fakt udzielenia pomocy poszkodowanym przez małżeństwo podróżujące autostradą, które widząc auto w rowie zjechało do miejsca zdarzenia i powiadomiło służby.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się 3 jednostki straży pożarnej, policja oraz karetka.

Działania służb zrelacjonowała Ochotnicza Straż Pożarna Rudna Mała:

W dniu dzisiejszym nasza jednostka została zadysponowana do samochodu osobowego, który wpadł do rowu na drodze serwisowej przy autostradzie A4. Po dojechaniu zastępów matka oraz 7 letnia córka opuściły pojazd jednak wymagały udzielenia pierwszej pomocy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili potrzebnej pomocy, oraz sprawdzili i odłączyli akumulator w pojeździe biorącym udział w zdarzeniu. Osoby poszkodowane zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dojechał, a następnie zabrane na dalsze badania do szpitala. Działania zostały zakończone i jednostki po godzinie powróciły do koszar.

Opis dzisiejszej dyspozycji można by zakończyć w tym miejscu jednak miał on bardzo istotny fakt. Małżeństwo podróżujące autostradą A4 zauważyło pojazd znajdujący się w rowie przy drodze serwisowej. Postanowili zjechać na najbliższym zjeździe, następnie odnaleźli drogę, a po dojechaniu na miejsce powiadomić odpowiednie służby i pomóc poszkodowanym. Ogromny szacunek za taką postawę.

Poprzedni artykułPotrącenie pieszej w Rudnej Małej. 70-latka trafiła do szpitala
Następny artykułNietrzeźwi kierowcy zatrzymani w przedświąteczny weekend