Foto: Festiwal MASKARADA / projekt Weronika Krupa

Hasło przewodnie tegorocznej MASKARADY, która odbędzie się w dniach 14-18 maja 2022 roku, to gośćINNOŚĆ, gdzie INNOŚĆ rozumiana jest jako odmienność, różnorodność, a GOŚCINNOŚĆ – jako szacunek i ciekawość drugiego człowieka. Założeniem tej edycji jest, aby prezentowane spektakle, oprócz wysokiego poziomu artystycznego i interesującej strony formalnej, podejmowały temat szeroko pojmowanej INNOŚCI. Hasło to będzie interpretowane szeroko, prowokując do rozmowy na temat RÓŻNORODNOŚCI, TOŻSAMOŚCI i UWAŻNOŚCI i tego, jakie emocje budzi w nas nieznane.

Festiwalowe przedstawienia prezentowane będą na scenie Teatru Maska i Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

W ramach MASKARADY zaplanowane zostały także: kolorowa parada ulicami miasta, warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz czytanie performatywne.

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej MASKARADY będzie Żywa Biblioteka organizowana przez Teatr wspólnie z Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim im. S. Barańczaka w Rzeszowie. Będzie to rzeszowska odsłona międzynarodowego projektu promującego ideę tolerancji, dialogu i poszanowania praw człowieka. Żywa Biblioteka odbędzie się w przestrzeniach Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Poprzedni artykułPrzypominamy, Noc Muzeów już 14 maja 2022 roku
Następny artykułTragedia w Lubeni. Nie żyje 15-latka, która udławiła się cukierkiem