W Lubeni doszło do tragicznego zdarzenia. Jak podał portal nowiny24.pl 15-letnia dziewczyna udławiła się cukierkiem. Jej życia nie udało się uratować.

Policja otrzymała zgłoszenie w piątek. Do tragedii doszło w podkarpackiej wsi Lubenia. 15-latka zadławiła się cukierkiem. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.

Na miejscu policjanci nie stwierdzili działań osób trzecich – przekazał serwisowi nadkomisarz Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Dziewczynę znalazła rodzina. Była sama, nie miała obok nikogo, kto mógłby jej pomóc w czasie, gdy się dławiła.

Jak postępować w przypadku niedrożności całkowitej, tłumaczył ratownik medyczny, z-ca koordynatora ds. szkolenia w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Marcin Warchoł. – Wtedy tułów takiej osoby pochylamy do przodu pod kątem ok. 45 stopni i ręką złożoną w łódkę klepiemy 5 razy między łopatki. Gdy to nie przyniesie efektu, stosujemy manewr Heimlicha. Ustawiamy się bokiem za osobą poszkodowaną i gwałtownym uściskiem przepony zwiększamy ciśnienie powietrza, co umożliwia wypchnięcie na zewnątrz ciała obcego – przekazał dla portalu nowiny24.pl.Poprzedni artykuł12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA
Następny artykułW piątek utrudnienia w ruchu. Sprawdź, które ulice będą zamknięte