Większość z nas nie wyobraża sobie obecnie życia bez dostępu do bieżącej wody, gazu, łazienki, czy lodówki. W takich warunkach jednak na co dzień mieszka 28 letni Michał*. Nie może znaleźć pracy, brakuje mu na jedzenie, czy podstawowe środki czystości. Marzy o życiu w godnych warunkach.

W życiu nigdy nie miał lekko, w domu zawsze brakowało pieniędzy. Do tego zmagał się z przemocą domową, ciągłymi awanturami i pijaństwem najbliższych. Jak sam twierdzi rodzina odmawia mu pomocy finansowej, poszukiwanie pracy w obecnej sytuacji idzie mu bardzo ciężko. Dotychczas żył z dorywczych prac, głównie w polu. Jednak w miejscu, w którym mieszka trudno obecnie o tego typu pracę, gdyż coraz mniej osób trudni się rolnictwem. Podejmował już różne próby zatrudnienia. Najczęściej na czarno, opowiadał nam o tym jak wielokrotnie został oszukany przez pracodawców.

Podczas, gdy dla większości z nas bieżąca woda, czy nawet toaleta wydaje się oczywistością; Michał musi radzić sobie bez takich udogodnień. W zimie dom ogrzewa jedynie piecem typu koza, z którego mocno dymi się w środku. Cały dom wymaga gruntownego remontu, dach się zawala, ze ścian sypie się tynk. Nie ma kranu, zlewozmywaka, toalety, wanny, lodówki. Gotuje na małym palniku z podpiętą do niego butlą gazową.

Nasz bohater chciałby wynająć mieszkanie, w którym mógłby godnie żyć, do tego potrzebuje jednak stałej pracy. Nie ma niestety wyuczonego zawodu, ale za to ogromne chęci do jej pojęcia. Kaucja, czynsz, środki na codzienne potrzeby – to jego obecne cele. Żadnej pracy się nie boi, najchętniej pracowałby na magazynie, lub na produkcji.

W chwili obecnej podejmie się każdej dorywczej pracy na terenie Rzeszowa, w ogrodzie, przy porządkach, czy drobnych naprawach. Tak, by było za co przeżyć kilka najbliższych dni…

Mimo niepowodzeń jest radosnym człowiekiem, w wolnych chwilach lubi śpiewać i grać na akordeonie. Powiedział nam, że za drobną pomoc finansową zagra na urodzinach, grillu, lub innej imprezie.

Jeśli ktokolwiek z naszych czytelników posiada stałą, lub choćby dorywczą pracę dla Michała, albo za drobną opłatą chciałby zaprosić go, by zagrał na akordeonie prosimy o kontakt z numerem telefonu 737869289, skontaktujemy z naszym bohaterem. Pamiętajcie, dobro wraca!

*Imię zostało zmienione, osoba, o której mowa nie chce pokazywać twarzy, lecz osoby chętne do pomocy będą z nią mogły porozmawiać osobiście.