Nowe nasadzenia: lipy w Parku Kmity | fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Tej jesieni sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory.

Nowe drzewa – w sumie aż ponad 500 sadzone są m.in. w Parku Sybiraków, w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem, w parku na osiedlu Kmity, przy ulicach: Krakowskiej, Podgórskiej,  Budziwojskiej. Jesienne nasadzenia drzew w Rzeszowie potrwają do końca listopada. Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał przede wszystkim brzozy brodawkowate, buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, jarzęby mączne i szwedzkie, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory, świerki serbskie oraz tulipanowce amerykańskie. Koszt tego zadania to prawie 300 tys. zł.

Trwające obecnie nasadzenia są już kolejnymi w tym roku w Rzeszowie. Wiosną zakupionych i posadzonych zostało 475 drzew i 475 krzewów. Były to duże drzewa m.in. takich gatunków jak platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa zostały posadzone m.in. w nowych ogrodach kieszonkowym, na terenie Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów i ich posadzenie to ponad milion złotych.  Nasadzenia dużych drzew były efektem spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami zarządu zieleni. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach posadzono rośliny.

W sumie w tym roku w Rzeszowie na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Wydziału Klimatu i Środowiska posadzono ponad 1,3 tys. drzew. To nie wszystko. Drzewa sadzone by były także podczas akcji społecznych takich jak np. „Czyste, zielone miasta” – przy ul. Jarowej pojawiło się w październiku 200 nowych drzew, głównie dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych. Drzew przybyło także dzięki działającym w Rzeszowie firmom. W październiku pracownicy Deloitte CE Business Services Center posadzili tysiąc drzew przy ul. Krogulskiego na osiedlu Staromieście.

Poprzedni artykułW Rzeszowie rusza autobus ciepła. Będzie rozwoził ciepłe posiłki
Następny artykułTrudne warunki na drogach. Wypadki w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj