zdjęcie przedstawia skrzyżowanie ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Głównym celem tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Przebudowa kosztowała 5,6 mln zł.

To zadanie zostało zrealizowane po sygnałach od mieszkańców. Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską. Rozwiązaniem była przebudowa skrzyżowania i montaż tam świateł. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Zakres prac był spory, objął nie tylko budowę sygnalizacji świetlnej i zmianę geometrii skrzyżowania. Częścią tego zadania była także przebudowa ul. Lwowskiej na odcinku o długości 270 m i budowa chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowa zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I objęła odcinek o długości 120 m. Podbudowa drogi została wzmocniona, powstały chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa.

Ta inwestycja kosztowała 5,6 mln zł i była dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. 200 tys. zł do tego zadania dołożyła także firma Frac.

źr. UM Rzeszów

Poprzedni artykułSzukają świadków zdarzenia z ronda Pobitno
Następny artykuł29-latek stracił na giełdzie 180 tys. zł