Stal Rzeszów-Wisła Puławy, fot. Stal Rzeszów

W Wielką Sobotę w Rzeszowie odbędzie się mecz Stali Rzeszów z Ruchem Chorzów. Ruch Chorzów, a więc 14-krotny mistrz Polski, będzie najbliższym przeciwnikiem Stali Rzeszów.

W Wielką Sobotę biało-niebiescy mogą bowiem zapewnić sobie awans, a trudno by było wyobrazić sobie lepsze do tego okoliczności, niż pokonanie tak utytułowanego rywala. Ten też ma jednak o co walczyć, bo wciąż liczy się w grze o bezpośredni awans. Do 2. miejsca traci bowiem zaledwie 2 punkty. Przy Hetmańskiej zapowiada się wielki mecz!

Ruch Chorzów to bez wątpienia historia polskiej piłki, w którym grało wielu reprezentantów naszego kraju. To wreszcie klub, który wielokrotnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. W końcu nadeszły jednak chudsze lata i, nie ma co ukrywać, ogromne problemy organizacyjno-finansowe. Już ostatnie lata w ekstraklasie to było balansowanie na krawędzi, aż skończyło się to spadkiem do 1 ligi. I tam nie udało się zagrzać miejsca, bo sezon 2018/2019 chorzowianie również zakończyli degradacją i wylądowali w 2 lidze. To jednak nie był koniec koszmaru dla fanów chorzowskiego klubu. Ruch zajął ostatnie miejsce i wylądował w 3 lidze. Tak, ten utytułowany klub wylądował tak nisko. I wtedy zaczęła się pisać nowa historia. Trenerem „Niebieskich” został Łukasz Bereta i rozpoczęło się budowanie drużyny w zasadzie od nowa. Zresztą nie tylko drużyny, ale i w pewnym sensie klubu. Ogromną rolę w tym odegrali kibice chorzowskiego Ruchu, który zawsze mógł na nich liczyć.

Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej o 19:45. Na tę chwilę sprzedano 7900 biletów.

Do Rzeszowa zapowiedziało się 3000 kibiców Ruchu Chorzów.

Spotkanie obejrzeć będzie można na antenie TVP Sport.