W najbliższy weekend w Rzeszowie odbędą się dwie imprezy biegowe. W sobotę wystartuje „7. Bieg o puchar Pratt&Whitney”. W niedzielę przeprowadzony zostanie 10. Maraton Rzeszowski. Trasy biegów przebiegać będą ulicami Rzeszowa, które zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu.

W najbliższą sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „7. Bieg o puchar Pratt&Whitney”. Trasa zaplanowanego na sobotę biegu przebiegać będzie ulicami miasta.

Zawodnicy wystartują o godz. 12, z rzeszowskiego Rynku. Dalej pobiegną ulicami Kościuszki, Placem Farnym, ulicą Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Al. J. Piłsudskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Grunwaldzką (częściowo zamknięta na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Jana III Sobieskiego), ul. Jana III Sobieskiego, ul. Sokoła, Moniuszki, Zygmuntowską (częściowo zamknięta do skrzyżowania z ul. Jagiellońską), Jagiellońską (częściowo zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Zygmuntowską do ul. 3-go Maja),ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul.Szopena i Kilara, które będą częściowo zamknięte, ul. Podpromie do Bulwarów nad Wisłokiem, bulwarami do Olszynek nad Wisłokiem, ul. Szopena (częściowo zamknięta), ul. Słowackiego do mety na Rynku.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu, pozostałe będą częściowo zamknięte na wyznaczonych odcinkach. Zamkniecie ulic planowane jest od godz. 11 do 13.30.

W niedziele na ulice Rzeszowa wybiegną maratończycy. Trasa 10. Maratonu Rzeszowskiego zacznie się na Rynku skąd o godz. 9.30 wystartują zawodnicy. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, ulicą Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Al. J. Piłsudskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Cieplińskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), rondem Żołnierzy Wyklętych, Zygmuntowską (częściowo zamknięta do skrzyżowania z ul. Jagiellońską), Jagiellońską (częściowo zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Zygmuntowską do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (częściowo zamknięta do Pl. Śreniwaitów, Placem Śreniawitów ( częściowo zamknięta, prawy pas rychu zgodnie z kierunkiem jazdy do ul. Dąbrowskiego), ul. Dąbrowskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Al. Powstańców Warszawy (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), ul. Hetmańską (częściowo zamknięta od Al. Powstańców Warszawy do ul. Bulwarowej), ul. Bulwarowa, Bulwarami nad Wisłokiem (w kierunku Lisiej Góry do ul. Jarowej, a nastepnie od ul. Jarowej do do Mostu Lwowskieg), kładka rowerowa przy Moście Lwowskim) Bulwarami Nad Wisłokiem do Mostu Naruszewicza gdzie zawodnicy zawrócą i bulwarami wrócą do Mostu Lwowskiego, który przebiegną chodnikiem i skreca na Bulwary nad Wisłokiem. Dalej przez Olszynki nad Wisłokiem do ul. Szopena, która zostanie częściowo zamknięta, ul. Słowackiego do Rynku. Tam zawodnicy zrobią pętle i przebiegną trasę jeszcze raz.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Pozostałe ulice będą częściowo zamknięte na wyznaczonych odcinkach. Zamkniecie ulic planowane jest od godz. 8 do 16.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania, nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy i służby organizatora.

Poprzedni artykułJest wyrok dla lekarza z Rzeszowa
Następny artykuł63-latek miał w aucie ponad kilogram narkotyków