fot. UM Rzeszów

Dzieci i młodzież, które trafią do „Przystani” będą mogły liczyć między innymi na ciepły posiłek i pomoc w odrabianiu zadań domowych. Placówka znajduje się na parterze budynku przy placu Wolności 4.

Placówka „Przystań”, którą dziś uruchomiliśmy w Rzeszowie, to prawdziwy sens działań rewitalizacyjnych podejmowanych przez miasta. Bo w prawdziwej rewitalizacji nie chodzi tylko o to, by coś odnowić, odmalować, ale by taką przestrzeń wypełnić życiem. I tak jest w „Przystani”. Z tej świetlicy korzysta już 12 dzieci a docelowo będzie mogło korzystać 25. Wspaniali młodzi ludzie mają, gdzie pożytecznie spędzić czas, integrować się, poznawać, zawierać przyjaźnie, odrabiać lekcje – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Placówka „Przystań” działa na parterze budynku przy placu Wolności 4 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Dzieci korzystające ze świetlicy mają zapewnioną fachową opiekę pedagogiczną. Biorą udział w rozmaitych zajęciach i warsztatach m.in. artystycznych, teatralnych, tańca współczesnego.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-16 lat. Oferta placówki to przede wszystkim pomoc w nauce, pomoc w odrabianiu zadań domowych, organizacja czasu wolnego, ciepły posiłek, wyjścia i wyjazdy kulturalno-edukacyjne.

To pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Powstała dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Całkowita wartość projektu to 1,3 mln zł. Kwota dofinansowania: 1,2 mln zł w tym: środki europejskie: 1,1 mln zł i dotacja celowa z budżetu państwa: 116,5 tys. zł.

Źródło: UM Rzeszów