Konferencja prasowa dotycząca produkcji pełnometrażowego filmu ?Rage of Stars? w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Pościgi ulicami miasta, międzynarodowa obsada i kilkumilionowy budżet – najnowszy projekt filmowy Łukasza Roga – „Rage of Stars” będzie ogromnym przedsięwzięciem.  Rzeszowski reżyser znalazł inwestorów, zatrudnił już aktorów i jest gotowy do zdjęć. Co to oznacza dla mieszkańców Rzeszowa? Kiedy i gdzie zobaczymy produkcję?

– Bardzo się cieszę, z tej filmowej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w to wszystko, co realizujemy w Rzeszowie w ostatnim czasie. Ten projekt to łączenie sił: potencjału artystycznego, finansowego, ale też takiego patriotyzmu lokalnego. To wszystko ma się składać na to, czym chcemy mieszkańców Rzeszowa cieszyć: życiem kulturalnym na odpowiednim poziomie – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas środowej konferencji rozpoczynającej produkcję filmu.

Podkreślił, że nieprzypadkowo konferencja miała miejsce w Kinie Zorza, które znajduje się w budynku od niedawna należącym do miasta. Dodał, że wsparcie takich projektów jest niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście ubiegania się Rzeszowa o status Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Milionowa, kinowa produkcja na ulicach Rzeszowa

Film „Rage of Stars” ma być pełnometrażowym rozwinięciem debiutanckiego dla Łukasza Roga obrazu „No Stars Anymore” z 2021 roku. Był to amatorski film z gatunku sci-fi, a nowa produkcja ma opierać się na tej samej historii, ale z większym budżetem i bardziej profesjonalnym podejściem.

– Rozbudowaliśmy scenariusz filmowy, wszystko jest gotowe. Zaczynamy kręcić już w najbliższy poniedziałek. Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją – zapowiedział Łukasz Róg, reżyser, producent filmowy.

Większość scen będzie kręcona w Rzeszowie. – Ale utrudnienia na drogach będą niemal niezauważalne, bo planujemy pracować głównie późną nocą – podkreśla reżyser. Zdjęcia będą powstawały m.in. na ul. Dworaka (27 i 28 lipca, w godzinach 2-3 w nocy) czy na terenie Politechniki Rzeszowskiej (Powstańców Warszawy, 7 i 26 lipca, a także 3 i 4 sierpnia). Organizatorzy mają zadbać o to, by plan zdjęciowy został odpowiednio oznaczony oraz zabezpieczony.

„Łukasz wysoko mierzy, tak jak my”

Część zdjęć powstanie również w nowym basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal i na terenie firmy Fibrain. Ta ostatnia w ogromnej mierze przyłożyła się do tego, żeby Łukasz Róg mógł zrealizować ten projekt.

– Jako grupa Fibrain od wielu lat wspieramy projekty, które mają szansę zaistnieć na całym świecie. Łukasz wysoko mierzy, marzy tak jak my, więc postanowiliśmy pomóc spełnić mu jego marzenie i zrobić coś dobrego dla Rzeszowa i Podkarpacia – powiedział Rafał Kalisz, prezes firmy Fibrain.

Zdjęcia mają zakończyć się razem z końcem sierpnia. Film zostanie wydany w 2024 roku i jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można go zobaczyć. Wystąpią w nim m.in.: Andrea Tivadar, Elijah Rowen, Jack McEvoy, Jord Knotter, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska-Sakai.

Poprzedni artykułWzmocnienia w Resovii Rzeszów
Następny artykułO krok od ustawki. Policjanci nie dopuścili do starcia