Nasadzenia przy ul. Bł. Karoliny, fot. UM Rzeszów

W Rzeszowie w minionym miesiącu zasadzono ok. 800 nowych drzew. Liściaste i iglaste sadzonki pojawiły się w wielu miejscach w mieście.

Część drzew została posadzona przez rzeszowski Zarząd Zieleni w ramach nasadzeń zastępczych. W listopadzie posadzono w sumie 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 591 krzewów oraz pnącza i trawy ozdobne. Sadzone były głównie gatunki drzew rodzinnych, takie jak np. lipy drobnolistne, klony pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite czy brzozy brodawkowate.

Nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne pojawiły się m.in. na al. I Armii Wojska Polskiego, al. Witosa, ul. Krzyżanowskiego, w rejonie ulic Obrońców Poczty Gdańskiej i Grabskiego, w Parku Papieskim, na pl. Ofiar Getta i parku na osiedlu Kmity.

Wszystkie drzewa zaopatrzone zostały w systemy nawadniająco-napowietrzające, a posadzone rośliny objęte zostały przez wykonawcę 3-letnią pielęgnacją i gwarancją.

Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej w listopadzie posadził dodatkowo 179 wysokich drzew. Pieniądze na zakup i posadzenie tych drzew (wysokość 4-4,5 metra, średnica pnia 30-45 cm) zostały zarezerwowane w budżecie miasta na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, niedługo po wyborach.

Poprzedni artykułW Rzeszowie odbędą się halowe mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce
Następny artykułZmarł ks. Józef Kandefer, proboszcz parafii na Załężu