Tadeusz Ferenc i Konrad Fijołek fot. źr. facebook/Biuro Prasowe UM Rzeszów

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni zadecydowali, że Tadeusz Ferenc, który przez ponad 18 lat pełnił funkcję prezydenta miasta, zostanie honorowym obywatelem Rzeszowa.

Za nadaniem tytułu Ferencowi opowiedziało się 23 radnych, dwóch przedstawicieli PiS przeciwko. Uroczyste nadanie honorowego tytułu dla Tadeusza Ferenca zaplanowano na 19 stycznia.

Tadeusz Ferenc pełnił funkcję prezydenta miasta od 10 listopada 2002 roku do 10 lutego 2021 r., kiedy w swoje 80. urodziny zapowiedział rezygnację z pełnienia prezydentury.

Podczas wyborów prezydenckich poparł kandydata wywodzącego się z Solidarnej Polski, Marcina Warchoła. Ostatecznie nowym włodarzem został wieloletni współpracownik Ferenca, Konrad Fijołek.

Fijołek w czasie sesji zauważył, że Ferenc był pierwszym prezydentem wybranym w wyborach bezpośrednich i za jego kadencji Rzeszów rozwinął się i stał się niekwestionowanym miastem na skalę Europy.

O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

Poprzedni artykułAmelia Borkowska laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy
Następny artykułPotężna operacja budowlana na remontowanej ul. Batorego [foto]