Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek poinformował, że cieszące się olbrzymim zainteresowaniem Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia. Początkowo miało funkcjonować do 23 grudnia.

W związku z dużym zainteresowaniem i mnóstwem pytań od Was, Świąteczne miasteczko w rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej!

Na grzane wino, ciepłe przekąski, a także diabelski młyn można będzie przyjść także po świętach, do 3 stycznia. Stoiska zostaną zamknięte tylko na 24 i 25 grudnia. W niedzielę 26 grudnia otworzą się ponownie.

Wystawcy będą pracować w nowych godzinach: w tygodniu 14.00-20.00 w weekendy 12.00-20.00.

Otwarte będą przede wszystkim lokale gastronomiczne – m.in. HO HO HO Bar oraz stragany z żywnością i grzanym winem. Dzieci będą mogły wciąż zjeżdżać z górki do snow tubingu, a także korzystać z diabelskiego młyna i karuzeli. Część stoisk z rękodziełem pozostanie otwarta. Wśród nich będą m.in. Kuźnia Talentów pana Krzysztofa Koziołkiewicza, wieloletniego nauczyciela i wychowawcy młodzieży oraz Pracownia Ceramiki i Porcelany pani Urszuli Stachurskiej, absolwentki rzeszowskiego „Plastyka”, która tworzy ceramiczne cuda.

Po świętach nieczynny będzie domek św. Mikołaja, który wszystkie prezenty zamierza rozdać najpóźniej w wigilię, a następnie pojedzie na zasłużony urlop.