źródło; sztab KW Marcina Warchoła

Dziś odbyły się dwie konferencje prasowa KW Marcina Warchoł, kandydata na prezydenta Rzeszowa, podczas których zadeklarował iż stworzy plaże miejską, na terenie Żwirowni, i stok narciarski, na osiedlu Matysówka.

Dziś odbyły się dwie konferencje prasowa KW Marcina Warchoła, który kandyduje na urząd prezydenta Rzeszowa. Obie dotyczyły rozwoju terenów rekreacyjnych w Rzeszowie. Zarówno na pierwszym, jak i drugim wydarzeniu, kandydat zaczął od złożenia życzeń dzieci z okazji ich święta.

– Na początku chcę złożyć wszystkim dzieciom najwspanialsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, oby Wasze dzieciństwo trwało jak najdłużej -powiedział Marcin Warchoł

Plaża miejska

Pierwsza konferencja, o godzinie 13:00 na Żwirowni, dotyczyła rozwoju tego miejsca. Według plany szuwary miałby zostać zlikwidowane, a plaża rozszerzona, czego symbolem było wysypanie góry piasku. Oprócz rozwoju samej Żwirowni kandydat przypomniał inne punkty swojej kampanii:

  1. Wodny plac zabawy w miejscy nie działającej fontanny
  2. Aquapark
  3. Ścieżki rowerowe prowadzące na Żwirownie
źródło; sztab KW Marcina Warchoła

Stok narciarski

Drugim wystąpieniem, podczas konferencji na osiedlu Matysówka, Marcin Warchoł zadeklarował iż stworzy stok narciarski, który powstać miałby właśnie na ternie tego osiedla.

„W Rzeszowie musi powstać stok narciarski. Stoki są w Przemyślu, Krzeszowie. Rzeszów ma być gorszy?”-zaczął kandydat.

Według planu cały koszt inwestycji wynosiłby 47 milionów złotych, a w jej skład wchodzić ma:

-stok narciarski o długości 1100m

-parking

-kolejka linowa

-snowpark

-infrastruktura dla sportó letnich

-stok rowerowy

Głos zabrał również Tadeusz Ferenc, który podkreślił w swojej wypowiedzi iż dla Rzeszowa jest to business, oraz miejsca pracy dla mieszkańców.