W sobotę o 11 na obiektach Cracovia Training Center drużyna Piasta Gliwice rozegrała mecz kontrolny z beniaminkiem I ligi- Stalą Rzeszów. Rzeszowianie postawili trudne warunki, jednak gliwiczanie okazali się lepsi wygrywając 2:0 po bramkach Rauno Sappinena i Oskara Leśniaka.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Piasta. Już w 10 minucie po składnej akcji, dograniu Arkadiusza Pyraki i strzale Rauno Sappinena, niebiesko-czerwoni objęli prowadzenie. Potem atakowała Stal, ale bez powodzenia. Po zmianie długo żaden z zespołów nie potrafił umieścić piłki w bramce. Dopiero w 90 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Mokwa, piłkę przed siebie odbił golkiper Stali, dopadł do niej Oskar Leśniak i przypieczętował zwycięstwo drużyny z Okrzei.

Po meczu Waldemar Fornalik komplementował przeciwnika i chwalil też swój zespół.

Stal bardzo dobrze grała i operowała piłką. Widać, że jest to zgrany zespół o wysokich umiejętnościach. My byliśmy do bólu skuteczni i dlatego wygraliśmy. Naszego przeciwnika oceniam wysoko – powiedział szkoleniowiec Piasta.

Mecz ze Stalą zakończył ten najtrudniejszy dla drużyny cykl treningowy. Teraz zawodnicy będą już szlifować formę przed pierwszym meczem Michał Chrapek uważa, że forma Piasta rośnie i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

To był bardzo ciekawy sparing, który zakończył nasz cykl treningów połączony ze zgrupowaniem. Wykonaliśmy kawał dobrej i ciężkiej pracy w Arłamowie. Nasza gra się zazębia i wygląda coraz lepiej. Zostało nam jeszcze trochę czasu do startu ligi. Przed nami dwa dni odpoczynku, a od wtorku pracujemy dalej.

Piast Gliwice – Stal Rzeszów 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 – 10`Rauno Sappinen,
2:0 – 90` Oskar Leśniak

Piast Gliwice: (I połowa) 33. Karol Szymański – 37. Constantin Reiner, 4. Jakub Czerwiński, 2. Ariel Mosór – 77. Arkadiusz Pyrka, 28. Michał Kaput, 24. Tom Hateley, 6. Michał Chrapek, 14. Jakub Holúbek – 18. Kamil Wilczek, 11. Rauno Sappinen. (II połowa) 26. František Plach – 3. Miguel Muñoz, 5. Tomáš Huk, 99. Wojciech Kamiński – 22. Tomasz Mokwa, 16. Bartosz Łuczak (83, 7. Jakub Niedbała), 15. Grzegorz Tomasiewicz, 98. Aléxandros Katránis, 10. Kristopher Vida – 19. Michael Ameyaw (76, 92. Oskar Leśniak), 9. Alberto Toril (69, 27. Gabriel Kirejczyk).

Stal Rzeszów: (I połowa) 12. Przemysław Pęksa – 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 10. Bartłomiej Poczobut, 37. Piotr Głowacki – 17. Kacper Sadłocha, 8. Marcel Kotwica, 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik, 41. Patryk Małecki, 11. Andreja Prokić. (II połowa) Wiktor Kaczorowski – Franciszek Polowiec, Krystian Wrona, Bartłomiej Poczobut (76 Kacper Paśko), Piotr Głowacki (61 Paweł Oleksy) – Wiktor Kłos, Marcel Kotwica (61 Benedykt Piotrowski), Bartosz Wolski (61 Jakub Szczypek), Mateusz Olejarka – Dawid Olejarka, Kacper Piątek.

żółta kartka: Katránis.