Nowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie została uroczyście otwarta. Już wkrótce w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku rozpocznie naukę 300 młodych sportowców.

Obiekt powstał przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie i jest podzielony na strefę szkolną oraz mieszkalną. Uczniowie będą korzystać z siedmiu  nowoczesnych sal lekcyjnych, trzech pracowni: informatycznej, biologiczno-geograficznej, językowej, a także z auli. Wszystkie sale mają możliwość podziału na mniejsze, z zastosowaniem mobilnych składanych ścian akustycznych. Strefa mieszkalna, tzw. bursa jest przewidziana dla 160 osób i składa się z 50 w pełni wyposażonych pokojów. Na terenie obiektu znajdują się też m. in. stołówka i gabinet fizjoterapii. W nowej szkole będzie także dostępna  strefa wypoczynkowa wyposażona w sale telewizyjne, piłkarzyki, tenis stołowy, teqball, a także strefa ciszy. Budynek jest dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

– Dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud, by projekt został zrealizowany z takim rozmachem  po to, by kilkaset młodych osób mogło się kształcić i doskonalić swoje umiejętności sportowe. Szkoła otwiera nowe możliwości, co jest niezwykle istotne dla wspierania rozwoju utalentowanej młodzieży – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która u progu nowego roku szkolnego życzyła młodym ludziom wymarzonych osiągnięć.

Powierzchnia  całkowita trzykondygnacyjnego budynku wynosi 3 357 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 16 mln zł. Inwestorem jest firma Handlopex S.A. Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowej szkoły nastąpiło w maju ubiegłego roku. 

***

Niepubliczne Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia rozpoczęły swą działalność w roku szkolnym 2012/2013. Placówki te są prowadzone przez Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA”, klubu który początki swej działalności datuje na 1905 rok.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, działając w oparciu o ustawę o systemie oświaty, realizuje cele kształcenia i wychowania uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Daje możliwość zgrupowania w jednym miejscu i czasie zawodniczek i zawodników o zbliżonych, wysokich umiejętnościach i zdolnościach, zaś współzawodnictwo powoduje przyspieszony rozwój sportowy tych uczniów.