Kilkadziesiąt osób zgromadziło się na rzeszowskim Rynku, by zamanifestować solidarność z obrońcami granicy polsko-białoruskiej. Manifestanci wyrażali sprzeciw wobec działań rzeszowskiego ratusza solidaryzującego się z koczującymi przy granicy imigrantami.

Uczestnicy zgromadzenia trzymali transparenty i tabliczki z następującymi hasłami:  „Solidarni z obrońcami granic”, „Murem za polskim mundurem” czy „Rzeszów przeciw imigracji”. Skandowane były również podobne hasła odnoszące się do kryzysu migracyjnego. W kierunku kontrmanifestacji skierowano okrzyk: „Opamiętaj się lewaku- Polska najpierw dla Polaków”.

W trakcie wydarzenia pracownik jednego z pubów znajdujących się w rynku ściągnął z balkonu transparent zawieszony przez Federację Anarchistyczną. Widniał na nim napis: „Przyjąć uchodźców deportować narodowców”.

Wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej- Marcin Kowalski odniósł się do kontrmanifestujących nazywając ich V kolumną Aleksandra Łukaszenki:

„Myślę, że w Mińsku i Moskwie są z Was bardzo dumni. Powiedzcie jak to jest, że Wasi liderzy zakłamani hipokryci parę dni temu gdy w Sejmie była owacja la Straży Granicznej wstali i pozorowali klaskanie, a Wy plujecie na mundur.”

Do kontrmanifestantów odniósł się również Mateusz Lewicki z MW, który powiedział:

„Waszą granicą jest człowieczeństwo, ale Wasza głupota nie ma granic”.

Na manifestacji pojawił się poseł Konfederacji z okręgu podlaskiego- Robert Winnicki, który przypomniał, że mimo krytycyzmu wobec rządu to w momencie zagrożenia bezpieczeństwa państwa ugrupowanie, które reprezentuje jako jedno z nielicznych poparło działania zmierzające do wprowadzenia stanu wojennego na obszarze przygranicznym:

„Kiedy wchodzi temat wojny hybrydowej, inwazji imigranckiej to stoimy nie po stronie rządu, a po stronie państwa polskiego, naszego państwa. Tego, który jest naszą wspólną własnością, naszym wspólnym dobrem, naszym wspólnym domem.”

Głos zabrał również profesor Zapałowski, który dziękował służbom za dzielną obronę granicy.

„Jako osoba zajmująca się bezpieczeństwem oraz oficer rezerwy Wojska Polskiego chciałbym podziękować moim kolegom w mundurach i powiedzieć jesteśmy z Wami bo robicie to do czego zostaliście powołani”.

Całość manifestacji:

Poprzedni artykułNajwiększy samolot świata wylądował na lotnisku w Jasionce [foto, video]
Następny artykułRozpoczęła się akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym