Poseł Grzegorz Braun w ostatnich dniach wystąpił z pytaniami do Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart dotyczącymi zabezpieczenia ludności naszego regionu na wypadek ataku wojennego. Szczególnym tematem zapytania jest stan i dostępność schronów przeciwbombowych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Okazuje się bowiem, że jedyny oficjalny schron dla mieszkańców Rzeszowa jest zajęty na potrzeby archiwum Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Już rok temu poseł Grzegorz Braun, jako kandydat w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa, zwracał uwagę na potrzebę zwiększania stanu bezpieczeństwa miasta i regionu, choćby poprzez stworzenie nowej dywizji wojsk operacyjnych na Podkarpaciu – V Dywizji Karpackiej.


Profesor Andrzej Zapałowski zwrócił uwagę, że nie ma informacji, czy w obecnie budowanych nowych osiedlach deweloperzy przewidują zabezpieczenia dla mieszkańców w postaci schronów.
Wezwał również do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i przygotowywania się na wypadek nieszczęścia do obrony naszej ojczyzny.

W czasie konferencji politycy dziękowali za dotychczasową pracę i gotowość żołnierzom z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz z 3 Podkarpackiej Brygady WOT, szczególnie tym, którzy nie ulegli presji segregacji sanitarnej i nie odeszli ze służby. Tych, którzy pod naciskiem presji zdecydowali się odejść, prof. Zapałowski prosił o powrócenie do służby, gdyż naszą ojczyzna właśnie teraz najbardziej ich potrzebuje.

Poprzedni artykułBył tak pijany, że brakło skali w urządzeniu. Alkomat wskazał 4,5 promila
Następny artykułDzień meczowy w Rzeszowie. Resovia podejmie Stomil Olsztyn