W miniony weekend odbyły się mecze 24. kolejki rozgrywek Fortuna I Ligi.

Resovia Rzeszów zagrała w sobotę na wyjeździe z GKS Katowice. Biało-czerwoni zdobyli jedną bramkę, która zaważyła na zwycięstwie. Bramkę na miarę zwycięstwa w 33 minucie spotkania zdobył Marek Mróz. Dzięki wygranej liczba punktów Resovii wzrosła do 27, co daje 13. miejsce w tabeli.

18 marca 2023, 20:00 – Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 0-1 Resovia
Marek Mróz 33

Katowice: 1. Dawid Kudła – 24. Dawid Brzozowski (77, 21. Zbigniew Wojciechowski), 13. Bartosz Jaroszek, 4. Arkadiusz Jędrych, 3. Grzegorz Janiszewski, 16. Grzegorz Rogala – 11. Adrian Błąd, 8. Rafał Figiel (78, 6. Antoni Kozubal), 20. Mateusz Marzec (75, 14. Marcin Urynowicz) – 30. Marko Roginić (65, 19. Sebastian Bergier), 18. Jakub Arak.

Resovia: 13. Paweł Łakota – 33. Łukasz Seweryn, 24. Aleksander Komor, 87. Ruben Hoogenhout, 23. Miłosz Kałahur (78, 17. Radosław Adamski) – 4. Rafał Mikulec, 6. Bartłomiej Wasiluk, 59. Mehdi Lehaire, 10. Marek Mróz (68, 99. Radosław Kanach), 90. Pedro Vieira (78, 42. Bartłomiej Eizenchart) – 16. Maciej Górski (68, 21. Jakub Sylvestr).

żółte kartki: Janiszewski, Figiel – Adamski.

sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

W 45. minucie Arkadiusz Jędrych (Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Łakota obronił).

W niedzielę na Stadionie Miejskim przy Hetmańskiej Stal Rzeszów podjęła Bruk-Bet Termalicę Niecieczę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Gole dla stalowców strzelili Dawid Olejarka w 71 minucie oraz Bartłomiej Poczobut, który w 77 minucie bezbłędnie wykonał rzut karny.

Stal Rzeszów 2-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Dawid Olejarka 71, Bartłomiej Poczobut 77 (k) – Marcel Błachewicz 80, Muris Mešanović 88

Stal: 31. Krzysztof Bąkowski – 43. Franciszek Polowiec, 26. Łukasz Góra, 23. Krystian Wrona, 37. Piotr Głowacki – 69. Damian Michalik (80, 9. Wiktor Kłos), 68. Bartosz Wolski, 10. Bartłomiej Poczobut, 80. Dawid Olejarka (80, 7. Krzysztof Danielewicz), 11. Andreja Prokić – 6. Ramil Mustafajew (89, 17. Kacper Sadłocha).

Bruk-Bet Termalica: 99. Tomasz Loska – 26. Andrej Kadlec, 6. Nemanja Tekijaški, 97. Wiktor Biedrzycki, 10. Adam Radwański – 21. Damian Hilbrycht (71, 14. Artem Polarus), 22. Michal Hubínek, 89. Andrij Dombrowśkyj (85, 50. Florin Purece), 53. Andrzej Trubeha (64, 11. Muris Mešanović), 15. Mariusz Fornalczyk (64, 20. Marcel Błachewicz) – 88. Tomáš Poznar (71, 9. Kacper Śpiewak).

żółte kartki: Góra – Biedrzycki.

sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
widzów: 3257.

Poprzedni artykułZakończono akcję „Autobus ciepła”. Wydano ponad 10 tys. posiłków