Paweł Golonka

Wczoraj w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyło się spotkanie podsumowujące sezonu 2021/22. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz miasta w osobach wiceprezydent Rzeszowa Krystyny Stachowskiej, dyrektora wydziału sportu Urzędu Miasta Rzeszowa – Jarosława Gutowskiego, radni Witold Walawender i Tomasz Kamiński oraz przedstawiciele duchowieństwa – ksiądz Ireneusz Folcik oraz ksiądz Robert Śliwa.

Przybyłych gości przywitał prezes CWKS Resovia Rzeszów S.A. Adrian Rudawski, który podkreślił znaczenie takich spotkań, powracając wspomnieniami do niedawno zakończonego sezonu. Zaznaczał przy tym niesamowity progres, jaki wykonany został przez Resovię po przeistoczeniu klubu do struktur Spółki Akcyjnej. Wraz z przewodniczącym Rady Nadzorczej CWKS Resovia Rzeszów S.A.: Pawłem Jandą wręczono dyplomy i okolicznościowe upominki dla sponsorów i partnerów klubu. Podziękowania popłynęły także w stronę obecnych tego dnia piłkarzy pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów, wraz z życzeniami udanego zbliżającego się sezonu.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili kibice Resovii, którzy przybyli, żeby podziękować piłkarzom za wysiłek poprzedniego sezonu.

Apklan Resovia Rzeszów zajęła w minionym sezonie rozgrywek Fortuna 1 ligi 11 pozycję z dorobkiem 44 punktów.

Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył terminy rozgrywania dwóch pierwszych kolejek Fortuna 1. Ligi w sezonie 2022/23, w których zmierzymy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec oraz w Rzeszowie ze spadkowiczem z PKO Ekstraklasa, Wisłą Kraków, który będzie transmitowany w Polsat Sport. 

Poniedziałek (18 lipca):

18:00 Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia Rzeszów (Polsat Box Go)

Piątek (22 lipca):

20:30 Apklan Resovia Rzeszów – Wisła Kraków (Polsat Sport)

Poprzedni artykułRusza Europejski Stadion Kultury. Sprawdź program
Następny artykułIII turniej ligowy PZU Amp Futbol Ekstraklasy [foto]