W rozgrywanym w Bełchatowie meczu 26 kolejki Fortuna 1 ligi walcząca o utrzymanie Skra Częstochowa przegrała z Resovią 0:5

Goście wyszli na prowadzenie już w 1 minucie po samobójczym golu Jana Flaka.

W 15 minucie podwyższenie Pasom dał Marek Mróz.

Do przerwy ten wynik się utrzymał, ale w drugiej części gry Resovia nie odpuściła. Najpierw w 63 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Górski, dwie minuty później wynik podwyższył Marek Mróz, a w 73 minucie gospodarzy dobił Jakub Sylvestr.

Skra: 1. Jakub Bursztyn – 13. Jan Flak (33, 3. Mateusz Winciersz), 31. Oskar Krzyżak, 4. Adam Mesjasz, 5. Beniamin Czajka (46, 20. Szymon Szymański), 15. Kamil Lukoszek – 87. Radosław Gołębiowski (46, 19. Gracjan Jaroch), 26. Adam Olejnik, 24. Bartłomiej Babiarz (60, 16. Bartosz Baranowicz), 7. Piotr Nocoń – 9. Filip Kozłowski (86, 28. Michał Kitliński).

Resovia: 13. Paweł Łakota – 33. Łukasz Seweryn, 24. Aleksander Komor, 87. Ruben Hoogenhout (77, 35. Karol Chuchro), 17. Radosław Adamski – 4. Rafał Mikulec (77, 98. Kamil Antonik), 6. Bartłomiej Wasiluk (71, 99. Radosław Kanach), 59. Mehdi Lehaire (71, 20. Radosław Bąk), 10. Marek Mróz, 42. Bartłomiej Eizenchart – 16. Maciej Górski (71, 21. Jakub Sylvestr).

14 kwietnia Resovia podejmie na Stadionie Miejskim Chrobrego Głogów.