To już pewne! Druga edycja RE: Rzeszów Festival odbędzie się w piątek i sobotę 28 i 29 lipca. Pierwszymi gwiazdami otwierającymi program festiwalu są Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love. Re:edycja festiwalu w miejscu bez zmian – zapraszamy wszystkich na piękne Bulwary nad Wisłokiem.

Dwudniowy festiwal zadebiutował w stolicy Podkarpacia w 2022 roku szturmem przebijając się przez zatłoczoną mapę festiwalową Polski. Dzięki kolejnej edycji ma szansę na dobre zapisać się w kalendarzu obowiązkowych letnich wydarzeń muzycznych. Pierwsza edycja RE: Rzeszów Festival spotkała się z gorącym przyjęciem. Podczas dwóch dni imprezy bawiło się aż 5,5 tys. festiwalowiczów. Zagrały takie gwiazdy jak m.in. Mrozu, Margaret, Brodka, Baranovski, Fisz Emade Tworzywo, Pezet, Natalia Przybysz, czy rodzimy rzeszowianin Arek Kłusowski.

Pierwszymi ogłoszonymi artystkami i artystami drugiej edycji RE: Rzeszów Festival są Król, T.Love, Bedoes 2115 oraz Sorry Boys. Także i w tym roku RE: Rzeszów Festival otworzy swoje festiwalowe wrota na 2 dni – tym razem w piątek i sobotę, przenosząc się z terminem na 28 i 29 lipca. Na festiwalowej scenie usłyszymy 10 koncertów wspaniałych artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Nie zabraknie także pozamuzycznych atrakcji takich jak m.in. strefa dla dzieci i piknik kulinarny.

“Bardzo się cieszymy, że pierwsza edycja festiwalu spotkała się z tak wspaniałym odbiorem. Niesamowita energia występujących artystek i artystów, liczna wspaniała publiczność, która z wielkim entuzjazmem brała udział w wydarzeniu, masa atrakcji dla dzieci i rodzin sprawiły, że możemy mówić o sukcesie. W tym roku we współpracy z władzami Rzeszowa organizujemy drugą edycję. To wspaniałe, że możemy tworzyć festiwal, na którym zagoszczą tak różnorodni twórcy, reprezentujący rozmaite gatunki muzyczne od popu, poprzez rock, elektro aż po rap reprezentowany przez młodych raperów zdobywających szczyty popularności wśród młodej widowni na You Tube i Spotify” – mówią organizatorzy Re:Rzeszów Festival – Anna Pruszyńska, dyrektorka produkcji eventów oraz Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory, która jest organizatorem wydarzenia.

– RE: Rzeszów Festival to młoda impreza, więc idealnie oddaje charakter naszego miasta: pełnego młodości, świeżych pomysłów i chęci do działania. Nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się. Cieszę się, że kolejna edycja przed nami. To korzyść nie tylko dla miasta, ale też dla całego regionu. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Re:Rzeszów Festival ma ambicje stać się flagowym festiwalem regionu i muzyczną wizytówką Podkarpacia. Nazwa festiwalu nie jest przypadkowa – RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym jest właśnie festiwal: spędzaniu czasu razem, regenerującej atmosferze i odpoczynku i najlepszej jakości rozrywce.

Sorry Boys, Król, Bedoes 2115  oraz T.Love –  to pierwsze gwiazdy, które otwierają program Re:Rzeszów Festival. A to dopiero początek – kolejni bohaterki i bohaterowie festiwalu będą ujawniane w następnych tygodniach.