fot. KM PSP Rzeszów

Dziś o godz. 03:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa-Kuli przy ul. ks. J. Jałowego 22 w Rzeszowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej widoczny był ogień w pomieszczeniu na ostatnim piętrze budynku oraz na części dachu bezpośrednio nad palącym się pomieszczeniem. Po przeprowadzeniu rozpoznania oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podane zostały dwa prądy wody jednocześnie od wewnątrz i zewnątrz budynku przy użyciu drabiny mechanicznej. Na miejsce zdarzenia skierowana została grupa operacyjna KM PSP w Rzeszowie. Podjęte działania ratownicze oraz brak materiałów palnych na poddaszu pozwoliły na szybkie ugaszenie pożaru.

Przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonej, drewnianej konstrukcji dachu oraz sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej.

Siły i środki JOP, łącznie 28 ratowników : jednostki PSP: : KM PSP w Rzeszowie, JRG 1 w Rzeszowie, JRG 2 w Rzeszowie, JRG 3 w Rzeszowie jednostka OSP: : OSP Rzeszów-Słocina

Poprzedni artykułZakończyły się zdjęcia do filmu „Rage of stars”
Następny artykułNarodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [program]