Foto: UM Rzeszów

Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę projektu nowego parkingu przy al. Krzyżanowskiego. 39 miejsc ma powstać przy skrzyżowaniu alei z ul. Obrońców Helu. Przebudowany zostanie także chodnik, zjazdy czy oświetlenie uliczne.

Do końca sierpnia potrwa przetarg, który ma wyłonić projektanta kompleksowej dokumentacji na przebudowę i budowę ogólnodostępnych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego na os. Paderewskiego w Rzeszowie. Nowy parking ma się znajdować przy odcinku alei o długości ok. 65 m i szerokości ok. 20 m, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Helu.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie nie tylko zaprojektować parking na 39 samochodów, ale również zadbać o decyzję pozwolenia na budowę. Firma będzie musiała uwzględnić też przebudowę istniejącego chodnika i budowę brakującego jego odcinka, zaplanować budowę i przebudowę zjazdów na parking oraz oświetlenia i odwodnienia.

Miasto chce przeznaczyć na zadanie ok. 30 tys. złotych. Wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową w terminie do dwóch miesięcy od podpisania umowy.