Rzeszowscy policjanci zatrzymali wczoraj w jednej z rzeszowskich galerii handlowych dwóch poszukiwanych mężczyzn. Funkcjonariusze kontrolowali tam przestrzeganie obowiązku zakrywaniu ust i nosa, a mężczyźni nie stosowali się do niego.

Wczoraj około godz. 11.30, podczas kontroli przestrzeganie obowiązku zakrywaniu ust i nosa w jednej z rzeszowskich galerii, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn bez maseczek ochronnych. Policjanci podjęli interwencję i wylegitymowali ich. Podczas legitymowania jeden z mężczyzn podał nieprawidłowe dane osobowe oraz próbował uciec. Ostatecznie policjanci ustalili, że są to 33-latek mieszkający w woj. mazowieckim i 39-letni mieszkaniec Lublina.

Po sprawdzeniu okazało się, że obaj są poszukiwani. 33-latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Lublinie w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności lub wpłacenia grzywny. 39-latka poszukiwał Sąd Rejonowy w Rzeszowie w związku z karą pozbawienia wolności.

Po wykonaniu niezbędnych czynności, 39-latek został doprowadzony do zakładu karnego. Przy młodszym policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany. 33-latek w obecności policjantów wpłacił grzywnę, został jednak zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia okoliczności posiadania narkotyków.