Foto: policja.pl

Policjanci z Tyczyna zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem, mieszkańca gminy Chmielnik. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że ponownie prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę policjanci z komisariatu w Tyczynie sprawdzali miejsce zamieszkania 41-letniego mieszkańca gminy Chmielnik. Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Powodem poszukiwań było kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i konieczność przedstawienia mu zarzutów. Na miejscu nie zastali poszukiwanego. Jednak już po sprawdzeniu miejsca zamieszkania poszukiwanego policjanci zauważyli go jadącego samochodem marki Opel.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 41-latek ponownie prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu policjanci przesłuchali go i przedstawili zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości za czyn, którego dopuścił się w marcu oraz za ostatnie kierowanie pod wpływem alkoholu. Ponieważ był już skazany za takie przestępstwo zarzuty dotyczyły czynu popełnionego w warunkach recydywy co grozi surowszym wymiarem kary.

Poprzedni artykułPlan przygotowań Stali Rzeszów do rundy jesiennej sezonu 2022/23 Fortuna 1. Ligi
Następny artykułMON zaprasza do udziału w konkursie na mural