Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój. Wspólnie pobili i wymusili na przygodnie napotkanym 28-latku, wypłatę pieniędzy z bankomatu i wykonanie przelewu. Policjanci ustalili i kilka dni później, zatrzymali obu sprawców. Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W połowie stycznia, policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Z przekazanych przez pokrzywdzonego informacji wynikało, że dzień wcześniej, kiedy wychodził nad ranem z jednego z rzeszowskich lokali, został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn. Zażądali od niego gotówki. Gdy okazało się, że pokrzywdzony nie posiada przy sobie pieniędzy, grożąc mu pobiciem, zmusili go, aby za pośrednictwem aplikacji wybrał je z bankomatu.

28-latek obawiając się spełnienia gróźb, podszedł z nimi do bankomatu. Tam, wykorzystując chwilę nieuwagi sprawców, zaczął uciekać. Został jednak przez nich złapany i pobity. Mężczyźni bili 28-latka po twarzy, a gdy upadał zaczęli go kopać. Ponownie podeszli pod bankomat i pokrzywdzony wybrał ze swojego konta 700 złotych. To jednak nie wystarczyło napastnikom. Jeden z nich nakazał pokrzywdzonemu wykonanie przelewu na prywatny rachunek bankowy. W obawie o kolejne pobicie mężczyzna wykonał przelew. Po tym sprawcy odeszli, pokrzywdzony wrócił do domu. łącznie stracił 1300 złotych.

Zawiadomieni o sprawie kryminalni z rzeszowskiej komendy niezwłocznie przystąpili do poszukiwania sprawców. Trzy dni później, ustalili i zatrzymali pierwszego z nich. To 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Kilka dni później zatrzymali drugiego, także 25-latka z Rzeszowa.

Zgromadzeniem pełnego materiału dowodowego w sprawie zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Policjanci przekazali akta sprawy do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił mężczyznom zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanych. Mieszkańca powiatu łańcuckiego na 3 miesiące, a rzeszowskiego na 2 miesiące.

Poprzedni artykułRusza budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamkną ul. Grottgera
Następny artykułZakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych powstanie w Sokołowie Młp.