Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę w Kamieniu. 31-latek kierujący oplem, na stacji paliw potrącił pieszego i odjechał z miejsca. Po chwili zawrócił i przed wjazdem na stację potrącił kolejną osobę, mężczyznę, który próbując go zatrzymać wbiegł bezpośrednio przed jego opla. Uciekając przed nadjeżdżającymi policjantami stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Ranny kierowca trafił do szpitala. Do szpitala trafił również jeden z pieszych.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 2 w nocy. Policjanci zostali zawiadomieni o potrąceniu pieszego, do jakiego doszło na stacji paliw w Kamieniu. Policjanci dojeżdżając na miejsce, zauważyli kilka osób, które wskazywały na odjeżdżającego opla. Policjanci podjęli próbę zatrzymania wskazywanego samochodu. Jednak jego kierowca gwałtownie przyspieszył i odjechał. Policjanci rozpoczęli pościg. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca opla nie zatrzymywał się i jeszcze zwiększył prędkość.

Ucieczkę zakończył po kilkuset metrach, gdy stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu, a następnie kilkukrotnie dachował. Nieprzytomnemu kierowcy do czasu przyjazdu ratowników, pierwszej pomocy udzielali policjanci. Okazało się, że kierowca opla to 31-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejsce obydwóch zdarzeń skierowania zostali policjanci ruchu drogowego. Jak ustalili 31-latek najpierw na stacji paliw potrącił 23-letniego pieszego i nie udzielając mu pomocy odjechał. Po krótkiej chwili zawrócil i na wysokości wjazdu na stację potrącił kolejnego mężczyznę, który próbując go wspólnie z innymi osobami zatrzymać, wbiegł bezpośrednio przed opla. Wtedy na miejsce przyjechali zawiadomieni o zdarzeniu policjanci i podjęli pościg za uciekającym 31-latkiem.

W tym zdarzeniu, oprócz kierowcy opla, ranny został 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który próbował go zatrzymać. Badanie pieszego wykazało u niego 1,7 promila.

Przeprowadzone przez szpital badanie stanu trzeźwości, wykazało u rannego kierowcy opla ponad 3 promile. Męzczyźnie została pobrana krew do badań. Drugi z potrąconych mężczyzn nie odniósł poważniejszych obrażeń, był jednak pod wpływem alkoholu.

Okoliczności zdarzenia są teraz wyjaśniane przez policjantów z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Kierujący oplem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz za wykroczenia, spowodowanie zagrożenia w ruch lądowym pod wpływem alkoholu oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanym.